česky english

O projektu

Stavba nového speciálu na bázi poslední verze modelu Škoda Fabia začala v roce 2009 pod vedením pana Brůzla, který do projektu přinesl své znalosti a zkušenosti z přípravy a stavby závodních vozů.

Již na konci května stál první vůz „na kolech“ a v září začalo první testování. Během podzimu proběhlo několik zátěžových testů a porovnávací test na rakouské Waldviertl Rally jako vozidlo předjezdců.

Během roku 2010 pokračovaly práce na zlepšení a vyladění věcí na podvozku, bylo postaveno auto na šotolinu a pokračovalo se v testování. Vůz úspěšně zvládl náročné mezinárodní soutěže Bohemia rally a Barum Czech rally Zlín v roli předjezdce. Na obou podnicích poutal velkou pozornost týmů, medií a fanoušků.

V závěru roku 2010 pokračoval tým s přípravou vozu na zdárné provedení všech homologačních procesů. 16. – 17. února 2011 proběhla za účasti FIA homologační inspekce. Od 01. března 2011 je vůz homologován.

V roce 2011 se tým Impromat Motorsport představí na soutěžích Mezinárodního mistrovství České republiky se dvěma vozy. Za jejich volanty se posadí Dušan Kouřil a mladá vycházející hvězda Jan Černý. Toho pro první soutěž nahradí Jaromír Tarabus. Posádka Černý – Kohout si bude ve stejný termín plnit své povinnosti v rámci WRC Academy v Portugalsku na soutěži započítávané do Mistrovství světa.